06700 Çankaya - Ankara 0532-342 23 89 info@kitapvitrini.com
  • Kitap satışında `SANAL` dönem
  • Kitapların gizli `Kapak`lı kahramanları
  • Hizmetinizdeyiz!
  • Neden Kitap Vitrini?
  • MESAM KORSANA SAVAŞ AÇTI

İnternetin kültür hayatımıza etkilerinden biri de kitap satışının sanal boyuta taşınmış olması. İnternet üzerinden hizmet veren www.kitapyurdu.com sitesinin kurucusu Sadi Kizir, bu sistemin kitapla okuru buluşturan yeni bir mecra olduğunu söylüyor.

ANKARA- İnternet teknolojisi okurların kitap alma yöntemlerini de köklü değişimlere uğratıyor. Artık pek çok kitap okuru, kitabını, internette kitap satışı yapan bir siteden kredi kartı ya da posta çeki ile ödeme yaparak temin ediyor. Türkiye`de bu hizmeti veren önemli sitelerden biri olan `kitapyurdu`nun kurucusu Sadi Kizir ile internet üstünden kitap satışını konuştuk.

Read More

Bir kitapçıya gittiğinizde önce hangi bölmeye bakarsınız? En çok okunanlar rafına mı göz dikersiniz yoksa daha deneysel davranıp diğer kitap raflarına mı yönelirsiniz? Tabi ki tercih sizin. Binlerce kitap arasından onları diğerlerinden ayıran, kimlik kazandıran nedir?

Bir kitapçıya gittiğinizde önce hangi bölmeye bakarsınız? En çok okunanlar rafına mı göz dikersiniz yoksa daha deneysel davranıp diğer kitap raflarına mı yönelirsiniz? Tabi ki tercih sizin. Binlerce kitap arasından onları diğerlerinden ayıran, kimlik kazandıran nedir? Tabi ki yazarı, içeriği ve tasarımı. İçimizden kaçımız kitap kapağının tasarımına göre kitap almıştır? Ya da çok sevdiğiniz bir yazarın kitabını alırken kapağının tasarımına, kim yapmış acaba? diye merak edip künyesine bakmıştır? Aklınıza kazınmış bir kitap kapağı tasarımı hatırlıyor musunuz? Bu soruların cevabını bilmiyorum ama kitap kapağı tasarımcılarının da bir ismi var. Her ne kadar isimsiz kahraman gibi de olsalar çok iyi bildiğiniz yazarların kitap kapaklarını birileri tasarlıyor. Türkiye`de yankı uyandırmış kitapların yazarları; Orhan Pamuk/ Masumiyet Müzesi, Ayşe Kulin/ Umut, İskender Pala / Katre-i Matem, Turgut Özakman/ Şu Çılgın Türkler, Murathan Mungan/ Kadından Kentler`i bakalım kimler nasıl tasarlamış.

Read More

Kitap satış sitemiz hizmetinizde.
150 bin çeşitin üzerinde kitap, dergi, müzik çeşidimizle hizmetinizdeyiz. Anında sipariş takibi ve sorularınıza cevap veren müşteri hizmetlerimiz, internet üzerinden kitap satışında yeni bir boyutu hedeflemektedir.

Read More

İnsan tercihlerinin ürünüdür,tercihlerimizi yapan ise içimizdeki çocuktur.Peki, içimizdeki çocuğa ve kendi çocuğumuza okumayı sevdirmemiz mümkün müdür,gerekli midir?
Bu iş için bilim insanı olmaya gerek yoktur,hepimiz kendimizden biliriz ki,kıskançlıklarımız,beğenilerimiz,iyiliklerimiz,kötülüklerimiz,alışkanlıklarımız,tercihlerimiz çocukluğumuzda çoktan şekillenmiştir.Kendimize dikkatle bakarsak, en olağanüstü davranışımızın bile çocukça bir nedeni olduğunu görürüz.Okumak da çocuklukta şekillenen davranış şekillerinden birisidir.Ya bize örnek olmuş didaktik olmayan bir model vardır,ya çok sevdiğimiz birisi okumayı seviyordur ya da çocuk yalnızlığımızı kitaplarla aşmışızdır.
Okumayı sevmeyen büyüklerin içindeki çocuğu ve günümüzde bilgisayarın içindeki çocukların içindeki büyük adamı okumak için ikna edebilir miyiz? En basit formül, Biz okursak,onlar da zaman içerisinde okumayı sevecektir. Onlar dediğimiz en yakınımızdakilerdir. Ana,baba,kardeş,çocuklarımız;tek yapacağımız, yaşı gelenlerin gözlüğünü takarak,gelmeyenlerin koltuğa yayılıp kitap okuyarak model oluşturmasıdır.

Read More

MESAM, imzaladığı sözleşmeyle dijital müzik korsanlığına karşı üyesini koruma altına alan İlk Meslek Birliği oldu.

Türkiye’nin müzik eserleri alanında kurulan ilk meslek birliği olan MESAM, Dünyanın Dijital Koruma alanında en büyük şirketi olan Rubbit LLC ile, Türkiye’de korsana son vermek için sözleşme imzaladı. MESAM imzaladığı sözleşmeyle,  üyelerini internet korsanlığına karşı koruyan ilk meslek birliği oldu. MESAM’ın imzalamış olduğu sözleşme aynı zamanda dijital platformlarda kullanılan müziklerin ölçümünü de sağlayan bir yapının kurulmasını sağlıyor.  

Read More