06700 Çankaya - Ankara 0532-342 23 89 info@kitapvitrini.com

BOŞ SAYFA

Gösteriyi geri kalan ne tamamlayacak? Kim ve nasıl tamamlayacak? Dibe vuruşunu izledim ve nasıl çıkacağına sen karar verdin. Peki şimdi yükselişin nasıl olacak?

Artık yalnız değilsin! Emin ol dibe battığından daha yavaş çıkmayacaksın yüzeye…  orada tenini ısıtan sıcacık bir ışık bekleyecek seni… ilk karşılaştığında o –ışıldayanla- gözlerin kamaşacak önce; korkma bu körlük değil! Bu daha önce hiç şahit olmadığın bir arınmanın  vesilesidir. Gözlerini kıs ve neyle karşı karşıya kaldığını iyi gör. Bir zamanlar  sadece bir bilincini gördüğün ayna seni ısıtan ve hep ısıtacak başka bir aynaya dönüşecek; bunu unutma! Gözlerini kıs ve onunla bütünleş!

O senin hep aradığın parçan; içini hep ısıtacak olan… gözlerini aç şimdi! Onunla hesaplaşmayı bitirdin, korkma! Orada usulca büyümüş , büyümüş, büyümüş bilincinle karşılaşacaksın! Bu büyülü anın her şeyine şahit olmalısın. Orada herşey artık yersizyurtsuz; bulduğun şey kendinde olan bir yer; öyle ki gözlerinin kamaştığı o anda vücudunun hala serin olduğunu hissedeceksin.  Okyanusun sesini dinlemek için,kulaklarını ve  bedenini, ıslak ve serin okyanusa batırmalısın. Suya batırdığın, hazların ve zaaflarındır. O zaman güneşin ve suyun müziğini dinleyebilirsin.  O belirişin müziğidir. Her şeyin yavaşladığı, zamanın bile orada olmadığı ve senin usul usul küçüldüğü, hiçliğin merdivenine adım atmak zorunda olduğun…

Peki şimdi yükselişin nasıl olacak? Neyle ve kim olarak? Orada 87 basamak var. Bunu unutma! Orada duran zamanı 87 basamakla yol alacaksın. Öylesine şöyle bir kulaklarını yüzeye çıkardığında o basamakların da sonuna geleceksin. Bunu da unutma! Küçüldükçe kocaman olan zaman o an içini ısıtan ve dolduran bir ışık olarak belirecek.

Flore